Снимка: traindriver.org
Германия изпитва остър недостиг на локомотивни машинисти, пише „Саарбрюкер Цайтунг“.
„Общо в държавата се търсят между 3500 и 4000 машинисти“, казва Михаел Майзер от „Тюв норд“, която организира обучение на този вид специалисти. Компанията обаче все по-трудно привлича желаещи.
Според специалистите от бранша тази професия вече има лош имидж и не е привлекателна, основно защото съвременният човек не иска да се напасва към график на работа, който го кара да отсъства от дома в продължение на няколко поредни дни.
От германските бюра за подбор на персонал посочват, че това не е оферта за младите хора, които не искат да правят компромиси с личния си живот заради работата. Освен това за все повече подрастващи това не само че не е романтична и привлекателна професия, а се касае за опасен и рискован занаят.
Стартовата заплата на машинистите в Германия е сравнително висока дори и за тамошния стандарт – между 2600 и 2700 евро без да се броят бонусите.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment