Свят

Ще се прекрати ли системата all inclusive в Турция?

Една от любимите дестинации на българи може би вече няма да е толкова привлекателна. Отново се предлага да бъде преразгледана системата „ол инклузив“ (all inclusive).

Представители на турския туристически бранш в Турция отново предлагат да се преразгледа системата „ол инклузив“ (all inclusive), предаде в. „Хюриет“.

Изданието цитира бизнесмена Зафер Алкай, който е един от създателите на тази система през 90-те години на миналия век. През последните няколко години обаче Алкай се обявява за промяна на този формат.

Системата „ол инклузив“ бе много важна за развитието на нашата туристическа индустрия. Резултатите, които сме постигнали благодарение на нея, със сигурност са неоспорими.

Въпреки това, години по-късно, в новия процес, в който се намираме в момента, тя трябва да бъде обсъдена наново, съобщи БТА. Туристите, които изискват високо качество на продуктите и услугите, естествено са готови да платят цената, заяви бизнесменът.

Представители на турската туристическа индустрия преди това многократно са правили предложения за преразглеждане на формата „all inclusive“, включително се предлага моделът „плащаш толкова, колкото използваш“, посочва „Хюриет“.

По официални данни миналата година 56,7 млн. туристи са посетили Турция.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Александра Камбурова

Скорошни постове

  • България

Бури, гръмотевици и валежи започват седмицата, температурите падат под нормата

Силни бури, гръмотевици и значителни валежи ще бележат началото на новата седмица в България. Температурите…

преди 8 часа
  • България

Три деца и шофьор са откарани в болница след катастрофа на пътя Варна-София

Два леки автомобила са се ударили около 14:00 часа днес, което е довело до сериозно…

преди 12 часа
  • България

Провериха 14 378 коли, засечени са 24 шофьори след алкохол и 6 под наркотици

Специализирана полицейска операция за спазването на Закона за движение по пътищата е дала резултат през…

преди 14 часа
  • България

Частично бедствено положение в Силистра заради критично ниските води в езерото Сребърна

Заради драстичното намаляване на водните нива в района на Силистра е обявено частично бедствено положение.…

преди 18 часа
  • България

Сръбски влекач с полимери се подпали на „Тракия“, движението към Бургас е затруднено

Сериозен инцидент разтърси ранното утро на автомагистрала „Тракия“. Сръбски влекач-цистерна, превозващ полимери за строителството, се…

преди 18 часа
  • България

Сръбски влекач с полимери се запали на АМ „Тракия“, движението към Бургас е затруднено

Сръбски влекач-цистерна, превозващ полимери за строителството, се е подпалил в движение на 107-ия километър на…

преди 18 часа