София се готви за сериозно затруднение на движението, след като над 300 камиона на пътната помощ обявиха протестни действия. Причината за недоволството е липсата на диалог с институциите и съмнения за предстоящи рестрикции в сектора.
Организатор на протеста е Асоциацията на собствениците на Специализираната пътна помощ. Според информацията тежката техника ще се събере от двете страни на Софийското околовръстно шосе, което вероятно ще доведе до сериозни задръствания в столицата, предаде NOVA.
Основният мотив за протеста е отказът на служебния министър на регионалното развитие Николай Найденов да проведе среща с представители на бранша. От Асоциацията твърдят, че са били умишлено изключени от списъка с поканени на серия от срещи, проведени от министъра през последните дни.
В основата на конфликта стои страхът на бизнеса от промени в нормативната уредба. От Асоциацията твърдят, че действията на министър Найденов са насочени към забрана за извършване на безплатна пътна помощ за всички граждани, пътуващи по републиканската пътна мрежа.
Браншът настоява за прозрачност и възможност да защити интересите си в пряк диалог с Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Към момента от министерството не са излезли с официална позиция по обвиненията за игнориране на организациите в сектора.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment