Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология за 9 април, четвъртък, облачността над страната ще бъде променлива, по-често значителна, а на много места ще има валежи от дъжд. В сутрешните часове в отделни северни и планински райони дъждът ще се примесва и временно ще преминава в сняг. Почти без валежи ще е в крайните югозападни райони. Вятърът от северозапад постепенно ще отслабне, но ще остане умерен, като временно силен ще бъде в Дунавската равнина, Горнотракийската низина и по поречието на Струма и Места. Максималните температури ще са между 10° и 15°, а в София около 11°.
Над планините облачността ще е значителна и на много места ще има валежи от сняг, а под 1000 метра — от дъжд. Ще духа умерен и силен северозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 2°, а на 2000 метра — около минус 5°.
Над Черноморието облачността ще е значителна и на много места ще има валежи от дъжд. Ще духа умерен вятър от север-североизток, който след обяд ще отслабне и ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните температури по крайбрежието ще бъдат 9°–11°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Планирайте пътуванията си с оглед на валежите в много райони, а в сутрешните часове в северните и планинските части е възможен примесен сняг. Подходящо е да се облечете за променливо време и да имате предвид временното усилване на вятъра в посочените равнинни зони и поречия.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment