Външният министър на Русия Сергей Лавров направи интересно изявление. Според него не е в интерес на Запада, войната да се прекрати. Според Лавров, Западът вижда в конфликта собствените си геополитически интереси
Руският министър на външните работи Сергей Лавров обяви, че Западът няма интерес от прекратяване на войната в Украйна. Лавров каза това след преговори в Москва с иранския си колега Хосейн Амир-Абдолахиан.
Той за пореден път обвини Запада и властите в Киев за конфликта в Украйна, който нарече “война”, а не “специална военна операция”. Лавров разкритикува американския държавен секретар Антъни Блинкен, който заяви наскоро, че „сключването на примирие в момента ще бъде в интерес на Русия.“
„Западът не иска да спира тази война, вижда в тази война собствените си геополитически интереси преди всичко от гледна точка на опитите му да отстрани поредния си конкурент на международната арена в лицето на Руската федерация“.
Лавров увери, че Русия, Китай и Иран ще противодействат на опитите на Съединените щати и техните съюзници да наложат западната хегемония. Освен това той подкрепи възстановяването на “ядрената сделка” с Иран, като подчерта, че окончателното решение трябва да бъде взето от всички участници в преговорния процес, информира БНР.
„Разбира се, окончателното решение трябва да бъде прието от всички участниците в „ядрената сделка“, включително Русия и Китайската народна република“.
По публикацията работи: Пламена Сутева
38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…
Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…
След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…
През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…
Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…
Leave a Comment