30 години затвор е максимумът, който могат да получат задържаните за осуетения атентат в Белгия. Сред тях е и 20-годишен българин. Според местни медии той се казва Сергей с инициал на фамилното име Р.
Засега няма повече информация за българския гражданин. Срещу него е повдигнато обвинение за участие в дейността на терористична група. По информация на белгийска телевизия, арестуваният българин ще се яви пред съда на 3 април.
В понеделник вечерта белгийската полиция извърши обиски и арести в няколко града и задържа 8 души. Вчера те бяха разпитани и 7 от тях бяха оставени в ареста.
Според полицията става дума за радикализирани мюсюлмани. Арестите са извършени в Антверпен и в брюкселските квартали Скарбек, Моленбек и Завентем.
По публикацията работи: Велислава Велева
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment