20-годишен студент е един от героите от влаковата катастрофа в Гърция, спасил е поне 10 души край Лариса. Андреас Аликаниотис е пътувал в злополучния влак, който се удари челно с товарен по линията Атина-Солун. Той е успял да счупи стъклото, благодарение на което е успял да помогне на останалите пътници.
„В пейзажа на разочарованието и драмата могат да се видят истории, които предизвикват емоция и напомнят, че има късчета надежда“, пише лекарят от университетската болница в Лариса д-р Ерис Циастудис. Тя нарича герой 20-годишния студент, успял да извади от огнения ад най-малко десет младежи – деца, момчета и момичета.
Леакр от болницата в Лариса написа публикацията във своя Фейсбук, като разгласи подвига на 20-годишен младеж , пътник от фаталния влак , който успя сам да счупи стъклото и да спаси поне десет спътници , също млади. “Ударът беше доста силен и след това каруцата започна да се преобръща във въздуха. Отдясно и отляво видях пламъци и искри, летящи отвсякъде. След няколко секунди паниката надделя . От момичетата, които слязоха, помня конкретно едно момиче, което беше ранено и разкъса сериозно кръста си, имаше дълбоки рани.“, разказва героят пред parapolitika.gr .
“Другото момиче до нея беше с ампутиран крак, от средата на тръстиката . Опитваха се да я успокоят. Имаше болки и беше в много лошо състояние с тежки изгаряния.“
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment