Свят

Песков проговори заради слухове за предстояща втора вълна на мобилизацията в Русия

Говорителят на Кремъл Дмитрий Пеков посочи това, че не се обсъжда въпросът за допълнителна мобилизация. Песков заяви, че ще бъдат постигнати целите на „специалната военна операция“

Говорителят на Кремъл Дмитрий Пеков опроверга слуховете за предстояща втора вълна на мобилизацията в Русия. Той увери, че целите на така наречената от него „специална военна операция“ в Украйна ще бъдат постигнати.

Дмитрий Песков подчерта, че в Кремъл не се обсъжда въпросът за допълнителна мобилизация, каквито твърдения се разпространяват в социалните мрежи. В същото време той добави, че не може да говори от името на Министерството на отбраната.

Военната мобилизация беше обявена на 21 септември с указ на президента. На 31 октомври Владимир Путин заяви, че тя е приключила, но така и не подписа никакъв документ, потвърждаващ решението му. Путин обеща да се консултира с юристи дали такъв документ изобщо е необходим, информира БНР.

Песков каза още, че извършителите на убийството на 10 руските военнопленници трябва да бъдат намерени и наказани. Той бе категоричен, че Русия е готова да си сътрудничи с международните организации при разследването на случая.

На 18 ноември в интернет се появиха видеозаписи на предполагаемата екзекуция. От Министерството на отбраната посочиха, че войниците са били застреляни в главата, а Следственият комитет започна наказателно производство.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 1 минута
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 15 минути
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди един час
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 3 часа
  • България

България е сред страните с най-висока инфлация в еврозоната, според финансов анализатор

Въпреки че инфлацията в България постепенно се забавя, страната остава сред държавите с най-висок ръст…

преди 3 часа
  • България

Народното събрание обяви поръчка за над 100 000 евро за кафе, чай и ядки

Администрацията на Народното събрание е обявила обществена поръчка за доставка на кафе, чай, сладки изделия,…

преди 3 часа