Германският канцлер обеща на украинския президент да продължи с предоставянето на помощ за Украйна. Това се случи по време на телефонен разговор. Обещаната помощ ще бъде политическа, финансова, хуманитарна и военна
Вчера канцлерът на Германия Олаф Шолц проведе разговор по телефона с президента на Украйна Володимир Зеленски и го увери, че Берлин ще продължи да оказва на Киев политическа, финансова, хуманитарна и военна помощ, предаде Ройтерс, като се позова на изявление на германското правителство.
Олаф Шолц осъди бомбардировките на цивилна инфраструктура от руските войски и окачестви обвиненията, които Русия отправя срещу Украйна във връзка с предполагаеми планове на Киев да използва т.нар. „мръсна бомба“ – бомба, при чиято употреба се разпръсква радиоактивен материал, пише БТА.
„Канцлерът е на едно мнение с украинския президент, че независимото разследване на Международната агенция за атомна енергия, което ще бъде извършено по инициатива на Украйна, ще разсее съмненията по тази тема“, се казва още в изявлението на германското правителство.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Край Кюстендил продължава издирването на 5-годишно дете, изчезнало снощи в района на село Скриняно. Сигналът…
Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на bTV, че валежите в България ще продължат…
Днес времето в страната ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и…
Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…
49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…
Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…
Leave a Comment