Това обяви от Ню Йорк турският президент. „Всичко, което искаме да направим и което искаме да видим, е тази битка да приключи с мир“, това бяха думите на турския президент
От Ню Йорк, където е за Общото събрание на ООН, пред телевизия Пи Би Ес, турският президент Реджеп Тайип Ердоган изрази увереност, че завзетите от Русия украински територии ще бъдат върнати на Украйна, цитирани от Нова.
„Първо, кой има надмощие? Русия или Украйна? Като лидер не желая да обсъждам това. Всичко, което искаме да направим и което искаме да видим, е тази битка да приключи с мир. Дали г-н Путин, дали г-н Зеленски? Винаги съм го искал и съм го препоръчвал. Това е конфликт, който води до жертви. Хора умират и никой няма да спечели в крайна сметка, а това не е, което търсим. Разбира се, ако се установи мир в Украйна, връщането на земята, която беше завзета, ще стане наистина важно. Това се очаква. Това се иска. Г-н Путин предприе определени стъпки. Ние предприехме определени стъпки. Земите, които бяха завзети, ще бъдат върнати на Украйна”, каза турският държавен глава.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment