ФБР са влезли в дома на бившия президент на САЩ, за да търсят секретни документи, свързани с ядрени оръжия. Припомняме, че Тръмп обяви в понеделник тази седмица, че имението му е било претърсено от агенти на ФБР
По време на обиска на имението на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп във Флорида служителите на ФБР са се надявали да открият секретни документи, свързани с ядрени оръжия, съобщи Washington Post.
„Секретни документи, свързани с ядрени оръжия, са били сред нещата, търсени в имението на Тръмп“, съобщава вестникът, като се позовава на източници, запознати с разследването.
В понеделник вечерта Тръмп заяви, че имението му в Мар-а-Лаго е било претърсено от агенти на ФБР. Бившият президент добави, че агентите на ФБР не са позволили на никого, включително на адвокати, да присъстват по време на обиските. Главният прокурор Мерик Гарланд заяви, че лично е разрешил подаването на молба до съда за издаване на заповед за обиск – решение, което според него „не е било лесно, но е било разумно”. Сега Министерството на правосъдието иска от съда разрешение да публикува заповедта и опис на иззетите по време на претърсването вещи, съобщи Гарланд.
По публикацията работи: Пламена Сутева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment