България

Служебният здравен министър: Коментирахме евентуално намаляване на карантината

Министерството на здравеопазването ще се постарае да намали времето на COVID карантината. Това стана ясно по време на провелата се пресконференция днес, когато служебният здравен министър представи приоритетите и екипа си

Такъв въпрос вече е бил коментиран от служебните здравни власти, за разлика обаче от другите държави, които са свалили напълно карантината, у нас нивото на ваксинация било много ниско.

Това стана ясно от думите на ресорния министър Асен Меджидиев, който днес представи екипа и приоритетите си. Той допълни, че вече е взето решение за отпускане на безплатни антигенни тестове, а мобилни групи вече изследвали с тях в 17 области в страната.

„Създадохме експертен съвет, който заседава всеки вторник. На този съвет коментирахме евентуално намаляване на карантината. Проблемът у нас, за разлика от другите държави, които я свалиха напълно е, че нивото на ваксинация е много ниско. Това е единственото, което ни спира да го направим, но със сигурност ще се постараем да намалим времето на карантината, тъй като в настоящата ситуация всички виждаме, че мутацията и протичането на вируса е много по-различно от предишните вълни. Със сигурност ще съобразим това ваксинираните да имат по-кратък период за изолация”, каза още служебният министър на здравеопазването.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 4 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 4 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 4 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 4 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 4 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 4 дни