Пътнотранспортното произшествие е породено вследствие на сблъсък между две леки коли. В кръвта на единия водач са открити 1.2 промила алкохол
Вчера (на 09 април) около 22:40 ч. на разклона за село Калитиново, Стара Загора, е настъпил пътен инцидент между два леки автомобила – единият, управляван от 23-годишен неправоспособен водач, а другият – от 47-годишен водач, съобщиха от полицията.
По първоначална информация от удара на място е починал 32-годишен мъж, пътувал в колата на 23-годишния водач, пострадали са 32-годишен мъж и неправоспособния водач. Пострадал е и 17-годишен пътник в другата кола. Същите са откарани в болнично заведение.
32-годишният е получил счупване на бедро, контузия на бял дроб и е настанен за лечение, без опасност за живота, 23-годишният водач е получил натъртвания и охлузвания по тялото и отказал да бъде настанен за лечение.
Пострадалият пътник от другата кола е получил травма на костица на ръката и е освободен без опасност за живота. Водачите са тествани за употреба на алкохол с техническо средство – за 47-годишния резултатът е отрицателен, за 23-годишния е отчетен резултат над 1.2 промила.
В сектор „Пътна полиция“ е образувано досъдебно производство. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура-Стара Загора.
Четири от американските военни самолети, базирани на летище София, временно са отпътували. Очаква се те…
Столичната дирекция на вътрешните работи предприе действия след публично оповестени данни за системен тормоз и…
Министър-председателят Румен Радев проведе среща с премиера на Република Молдова Александру Мунтяну, на която бяха…
Министерският съвет назначи Борис Михайлов за изпълнителен директор на Националната агенция за приходите (НАП). Решението…
Чешките власти разследват как двамата шофьори, причинили катастрофата на „Челопешко шосе“, са се сдобили със…
Процедурата за избор на нов директор на Националната следствена служба (НСлС) започна без подадени номинации,…
Leave a Comment