Двама младежи на 18 и 17 години са обвинени за побой над двама граждани на Непал в Пловдив. Случаят е заснет с телефон, а видеоклипът е открит по-късно в устройството на единия от обвиняемите.
От прокуратурата съобщиха, че двамата са контактували с непълнолетните, обвинени за убийството на 37-годишния Георги Кузев на Младежкия хълм. Засега няма данни те да са участвали в смъртоносното нападение.
Според Районна прокуратура – Пловдив побоят е станал около полунощ на 24 срещу 25 юли 2026 г. в района на кръстовището на булевардите „Руски“ и „Шести септември“.
Двамата обвиняеми забелязали двама мъже от Непал на 33 и 27 години, подпрени на стълби близо до тротоара, и започнали да ги удрят с ръце и крака по главите и телата.
Преминаващи шофьори станали свидетели на случващото се и подали сигнал на телефон 112. На място пристигнали полицейски и медицински екипи, а пострадалите били откарани в болница за преглед.
Нараняванията на двамата мъже са определени като леки телесни повреди, причинили болка и страдание.
До разкриването на случая се е стигнало на 10 август. При действията по разследването на убийството на Георги Кузев полицаите проверили телефона на единия младеж.
В устройството бил открит видеоклип, който документира кадри от побоя над двамата граждани на Непал.
Установено е още, че двамата обвиняеми са контактували с непълнолетните лица, привлечени като обвиняеми за убийството на 37-годишния мъж. Засега няма данни те да са участвали в убийството.
Прокуратурата обвинява 18-годишния и 17-годишния, че са действали в съучастие и по хулигански подбуди. Обвинението е за причиняване на леки телесни повреди на повече от едно лице.
Според държавното обвинение непълнолетният е можел да разбира свойството и значението на извършеното и да ръководи постъпките си.
18-годишният е задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Непълнолетният е задържан до 48 часа.
На 12 август 2026 г. Районна прокуратура – Пловдив ще внесе в съда искане за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“ и за двамата обвиняеми.
Междувременно само двете момичета, обвинени за убийството на Георги Кузев, са обжалвали решението на Пловдивския окръжен съд да бъдат задържани под стража. Тримата обвиняеми момчета не са оспорили съдебното определение.
Апелативният съд ще разгледа жалбите на 13 август от 10:00 часа. Очаква се заседанието отново да бъде при закрити врати, тъй като обвиняемите са непълнолетни.
Половин час преди съдебното заседание близки и съграждани на Георги Кузев ще се съберат на мирен протест пред Съдебната палата в Пловдив. Те настояват за справедливост и случаят да не бъде забравен.
45-годишният С.И. от Варна е привлечен като обвиняем по досъдебно производство за развратни действия спрямо…
Почина Яна Костова, съпругата на капитан далечно плаване Марин Маринов, който загина през март 2025…
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев заяви във Facebook, че говори не само като министър,…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че дългогодишният общински съветник Димитър Вучев поема управлението на…
Министерството на земеделието и храните започва предвиденото за 2026 г. самолетно заснемане, с което ще…
Адвокатите на двете момичета, обвинени по случая със смъртта на 37-годишния Георги Кузев на Младежкия…
Leave a Comment