Измина един месец от руската инвазия в Украйна. До този момент не са постигнати желаните стратегически резултати, които Кремъл преследва.
Армията на Путин все повече затъва в пролетната украинска кал, без да има достатъчно храна, гориво и боеприпаси. В петък руското военно министерство обяви край на първа фаза от „операцията“ в Украйна и заяви, че ще се съсредоточи върху пълното „освобождаване“ на Донбас, предаде btv.
Защитниците на Киев от своя страна твърдят, че са предотвратили опитите за обсада на Херсон и дори са преминали в контранастъпление, отблъсквайки противника на 20-30, а в някои направления – и на около 70 км от столицата.
Продължава руският обстрел на основните украински населени места с крилати и квазибалистични ракети. Според оценки на американското разузнаване обаче този тип уж модерни руски боеприпаси демонстрират изненадващо високо ниво на откази – от порядъка на 60%. За последния месец атакуващата армия е изстреляла поне 1100 ракети, но не е ясно колко от тях действително са ударили своите цели и колко наистина са експлодирали.
Транспортният министър Георги Пеев инициира междуведомствена среща в Националното тол управление с цел да се…
Полицията в Перник издирва нападател, пребил 28-годишен мъж на улица „Търговска“. Инцидентът е станал около…
От днес до петък, 17 юли, се въвежда промяна в организацията на движението по автомагистрала…
Животът на 29-годишния Станимир Добрев се променя необратимо, когато е едва на 14 години. На…
Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 14 юли, вторник, ще преобладава…
Фискалният съвет предложи да се повиши пенсионната възраст в Министерството на вътрешните работи (МВР). В…
Leave a Comment