Журналистът от Украйна Аня Терзивец се намира в близост до Одеса и разказа каква е обстановката в момента там
„След втория кръг от преговори имаше договорка за разкриването на хуманитарни коридори. Те обаче не се правят по правилния начин. Обявяват коридори, населението започва да се евакуира и започват да стрелят по мирни хора. Появи се информация за 38 починали деца вследствие на тези нападения”, обясни тя в ефира на „Твоят ден“ по Нова телевизия.
По думите ѝ на фона на предупрежденията от Украйна, че Русия се готви да нападне и Одеса, градът продължава да се отбранява сериозно.
„Тук има войници и много доброволци. Одеса няма да падне. Много малко са хората, останали в украинските градове, но тези, които са тук, са готови да бранят страната си”, категорична е тя.
Единствените начини за евакуация са чрез организираните хуманитарни автобуси, добави Терзивец.
„Последните 10 дни се намирам в движение, опитвам се да стигна до България, до Варна, за да бъда полезна на сънародниците си тук. Това е само временно. Към момента няма как да бъда полезна в Украйна”, каза още тя.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment