Специализирана операция срещу наркоразпространението е осъществена днес на територията на с. Владо Тричков от служители на сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в ОДМВР-София и колегите им от РУ – Своге, със съдействието на служители от ГДБОП, съобщиха за медия „Нова Вест“ от полицията.
В хода на акцията е извършена проверка в къща, обитавана от 42-годишен софиянец. В една от стаите на втория етаж криминалистите попаднали на своеобразен склад със суха тревиста маса, реагираща на наркотично вещество. Марихуаната била натъпкана предимно в чували, укрити в гардероб, известно количество имало в буркани, кофи, кутии и друга посуда. Отделни канабисови стръкове били поставени в бидони и на различни места в помещението. Открита е и празна форма за отглеждане на разсадъчен материал.
По първоначални данни количеството на намерената марихуана е около 5 кг. Обитателят на адреса е задържан за срок до 24 часа. Процесуално-следствените действия продължават. Предстои доклад в прокуратурата.
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…
Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…
Leave a Comment