Снимка: Facebook
„Войната е най-зловещият враг на труда. Опустошението заличава съзиданието. Граденото с векове, изчезва за секунди. Тази година посрещаме 1 май, докато в сърцето на Европа отекват експлозии. Цели градове са в руйни”. Това каза президентът Румен Радев в обръщение към народа по случай Първи май – Международния ден на труда.
По думите му България вече понася косвени щети от тази война в областта на енергетиката и икономиката. „Ръстът на цените потапя все повече българи под линията на бедността”, каза още той.
„Рискът войната да ескалира като общоевропейска и дори световна е реален. Нашите домове, децата ни, нашата родина и природа могат да станат жертва на тази ескалация. Има политици, които са готови да направят тази опасна стъпка – да заложат бъдещето на България в интерес на свои користни цели”
Държавна агенция „Национална сигурност“ (ДАНС) публикува некласифицираната част от годишния си доклад за 2025 г.…
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) наложи имуществена санкция от 14 747,83 евро на дружество,…
Автобус на градския транспорт катастрофира на бул. „Цариградско шосе“ в София, след като скъса мантинелата…
Автобус на градския транспорт катастрофира на бул. „Цариградско шосе“ в София, след като скъса мантинелата…
След парламентарните избори през април, които доведоха на власт партията „Прогресивна България“ начело с Румен…
59-годишен мъж беше задържан във Велики Преслав, след като беше хванат да шофира с 5,35…
Leave a Comment