България

„Turkish Airlines“: Съобщението „Пригответе се за удар“ е част от протоколите

Турската авиокомпания Turkish Airlines изпрати официално становище по случая с извънредното приземяване на техен самолет на летище София

Припомняме, че в неделя стана инцидент по линията София-Истанбул. След излитането на машината от столичното летище е установен технически проблем и се е наложило управлението да продължи ръчно. На борда е имало 95 души.

От компанията уточняват, че пилотите са направили необходимите по правилата на международната авиация съобщения към пътниците. Съобщението „Пригответе се за удар“ също е част от протоколите.

Инцидент със самолет по маршрута София-Истанбул. Пътник: Дойде истеричното крещене на пилота „пригответе се за удар“

Тече разследване за възникналия технически проблем със системата за управление. Всички необходими проверки и поддръжки на машината са извършени на време и отговарят на техническите стандарти, уверяват от самолетната компания.

Ето цялото становище, публикуваме го без редакторска намеса:

На 6 февруари полет TK1030 на „Turkish Airlines“ се връща в София малко след излитането си заради технически затруднения на системата за управление.

Пилотите на борда правят необходимите по правилата на международната авиация съобщения към пътниците. Съобщението „Brace for impact“ също е част от протоколите, спазвани от пилотите. Самолетът се приземява успешно в София.

Тече разследване за възникналия технически проблем със системата за управление. Всички необходими проверки и поддръжки на машината са извършени на време и отговарят на техническите стандарти„.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 10 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 10 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 10 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 10 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 11 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 13 часа