Учени обявиха, че са открили нов вариант на коронавируса, представляващ хибрид между щамовете Делта и Омикрон. Вариантът е открит в Кипър от група местни учени, работещи в Лабораторията по биотехнологии и молекулярна вирусология на Кипърския университет.
Изследователите са нарекли варианта Делтакрон, съобщи ръководителят на лабораторията Леонтиос Кострикис. По думите му новият вариант има генетичната основа на щама Делта, но и редица от мутациите на щама Омикрон, предаде NOVA.
Той посочи, че т.нар. вариант е установен в 25 проби, взети на острова, като 11 от тях са били получени от лица, хоспитализирани със симптоми на COVID-19, а останалите 14 – от случайни граждани.
Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…
Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…
„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…
Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…
Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…
На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…
Leave a Comment