Това обявиха на брифинг от ЦИК
Няма окончателна обработка на резултатите от изборите от президент и вицепрезидент, изчаква се повторно въвеждане на данните от Пловдив-област, заяви на брифинг говорителят на ЦИК Цветозар Томов.
Той коментира, че ще спазят законовия срок и ще публикуват резултатите до края на днешния ден и за да се осигури максимално време за логистиката за предстоящия в неделя балотаж.
„Можем да констатираме, че тези избори протекоха спокойно, без особени проблеми с машинното гласуване“, отчете Томов.
„Дефектиралите машини ще бъдат подменени или ремонтирани. Тези поправки ще бъдат направени само с машини, закупени по договорите на ЦИК и „Сиела Норма“. Няма да бъдат използвани тези машини, внесени от „Сиела Норма“. Ако стане така наличните машини да не стигнат – е възможно малка част от секциите, където са работили с две машини, да се изтегли едната машина“, каза още Цветозар Томов.
При обработени над 99% от протоколите победители са „Продължаваме промяната“, следвани от ГЕРБ, ДПС, БСП, „Има такъв народ“, „Демократична България“ и „Възраждане“. Следващият президент ще стане ясен след балотаж. Един срещу друг се изправят двойките Румен Радев – Илияна Йотова и Анастас Герджиков – Невяна Митева.
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment