Свят

Преустановиха полетите от и до Кабул

Преустановени са всички полети на международното летище Хамид Карзай в Кабул до второ уведомление. Това обяви Афганистанската служба за гражданска 

„Всички полети на международното летище Хамид Карзай са преустановени“, се казва в изявление във Facebook от агенцията.

Службата също призова гражданите да не посещават летището „за да се избегнат тълпи и последващи възможни инциденти“, пишат от Нова. Ведомството работи за възобновяване на полетите както между афганистанските провинции, така и в чужбина.

На летището в Кабул цари хаос от началото на миналата седмица, като много излитания и кацания на хеликоптери, превозващи чуждестранен персонал, включително дипломати, и афганистанци в чуждестранни мисии, са евакуирани от страната.Стотици афганистанци щурмуваха не само сградата на летището, но и самолетите в опит  да напуснат страната.

В медиите и социалните мрежи се появиха снимки и видеозаписи на хора, качващи се на самолет, който вече е готов за излитане, някои видеа показват как самолетът излита с хора на шасито. Според телевизионния канал Tolo News най-малко 40 души са загинали на летището в резултат на стрелба, премазване и падане от самолет по време на евакуацията.

По публикацията работи: Ралица Димитрова

 

 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж остава под домашен арест за участие в масово сбиване в Габрово

Районният съд в Габрово наложи мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъж с инициали К.М.,…

преди 4 часа
  • България

ГДБОП разкри незаконно производство на облекла с чужди търговски марки в Дупница

Под надзора на Районната прокуратура в Кюстендил е започнала активна разследваща дейност срещу незаконното използване…

преди 5 часа
  • България

БАБХ затвори заведение в центъра на Пазарджик заради 100 кг месо без документи

Инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните в Пазарджик преустановиха работата на обект за…

преди 5 часа
  • България

България отчита 6% спад в железопътните превози и остава сред последните в ЕС

България е сред последните в ЕС по интензивност на пътуванията с железопътен транспорт, сочат данни…

преди 5 часа
  • България

Държавата започва диалог за справедливи цени на хранителните стоки

Ръстът на цените на хранителните стоки и намаляващата покупателна способност на българските граждани налагат адекватни…

преди 6 часа
  • България

ТЕЦ „Бобов дол“: Официалните данни не показват превишение на нормите

В последните дни в медиите се появи информация за проучване на екологичната организация „Грийнпийс“, насочено…

преди 6 часа