Категории България

Шофьор на автобус гледа TikTok по време на курс и е уволнен след проверка

Кратка разходка с автобус се превърна в инцидент, след като пътници заснеха шофьора да управлява превозното средство, докато гледа клипове в TikTok на мобилния си телефон. Случаят бързо се разпространи в социалните мрежи и доведе до незабавно уволнение на водача след проверка от компетентните институции.

Шофьорът гледал телефон по време на движение

Кадрите, заснети от пътници, показват как водачът не държи вниманието си върху пътя. Вместо да управлява нормално автобуса, той е подпрял волана с лакти, докато ръцете му са заети с мобилното устройство. Автобусът се е движил с висока скорост по магистрала, което е поставило в риск всички пътници.

В социалните мрежи се появиха и свидетелства от хора, които твърдят, че са били в автобуса. Според тях шофьорът не е реагирал дори след направена забележка за поведението си. Това е засилило възмущението сред пътниците, които са решили да документират случая и да го споделят публично.

По случая е извършена незабавна проверка от компетентните органи. Поведението на водача е определено като недопустимо, според информация, цитирана от Нова ТВ. В резултат на проверката той е бил уволнен.

Инцидентът отново постави въпроса за безопасността на пътниците в обществения транспорт и за контрола върху поведението на водачите. Видеозаписът продължава да се споделя активно в социалните мрежи и предизвиква дискусия за мерките срещу шофьори, които не спазват правилата за безопасност.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Шофьор на автобус гледа TikTok зад волана, уволнен е след проверка

Кратка разходка с автобус се превърна в кошмар за пътници, които заснеха как шофьорът управлява…

преди 10 минути
  • България

Температурни колебания и летни валежи очакват страната през седмицата

През предстоящата седмица времето в България ще се характеризира с температурни колебания и възможност за…

преди 2 часа
  • България

Камион навлезе в насрещното платно след спукана гума, шофьорка предотврати челен удар

Животът на няколко души е бил застрашен днес следобед при инцидент на Подбалканския път в…

преди 2 часа
  • България

България засилва охраната на въздушното си пространство с допълнителни сили и средства

Въздушното пространство на България е под засилена охрана. До края на юли традиционната схема с…

преди 2 часа
  • България

Областният управител на Добрич: Няма причина за тревога след падналия дрон край границата с Румъния

Областният управител на Добрич Руслан Томов посети мястото, където дрон се самовзриви и падна на…

преди 2 часа
  • България

24 водачи са хванати да шофират след употреба на алкохол, 7 – след наркотици

Вчера на територията на цялата страна се проведе специализирана полицейска операция за спазване на Закона…

преди 3 часа