България

Българин с разказ от първо лице за евакуацията от Афганистан: Имаше риск за живота ми (ВИДЕО)

„Хаосът в Кабул започна след 6:30 сутринта, което беше сигурен знак за нас, че трябва да предприемем евакуация на целия си личен състав“, разказва един от българите, евакуиран от Афганистан. 

„Ние не бяхме част от последната група, която се прибра в България. Първо бяхме изтеглени от Афганистан и прекарахме няколко дни в американски център в Катар. Там ни помогна българският консул и посланика на България в Кувейт”, споделя Светослав Замчев.

Той добавя, че е имало риск за живота му, а обстановката в страната се променила рязко в последните две седмици.

„Правителството се сгромоляса наред с всички държавни органи. Вътрешният ред, сигурност и комфорт се изпариха за по-малко от ден. Опасност имаше и ние действахме съгласно инструкциите за бърза евакуация”, добавя Замчев.

„Хаосът в Кабул започна рано сутринта. Прекарахме на пътя 6-7 часа, а при нормални условия тази дистанция отнема не повече от 15 минути”, казва още той.

„Пътувахме във военно-транспортен самолет на американската армия. Бе използвано всяко едно свободно място, за да може да се помогне на максимален брой хора. Вместо 200-250 души, на борда имаше около 600 души”, обясни Светослав Замчев.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

ГДБОП разкри незаконно производство на облекла с чужди търговски марки в Дупница

Под надзора на Районната прокуратура в Кюстендил е започнала активна разследваща дейност срещу незаконното използване…

преди 15 минути
  • България

БАБХ затвори заведение в центъра на Пазарджик заради 100 кг месо без документи

Инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните в Пазарджик преустановиха работата на обект за…

преди 45 минути
  • България

България отчита 6% спад в железопътните превози и остава сред последните в ЕС

България е сред последните в ЕС по интензивност на пътуванията с железопътен транспорт, сочат данни…

преди 60 минути
  • България

Държавата започва диалог за справедливи цени на хранителните стоки

Ръстът на цените на хранителните стоки и намаляващата покупателна способност на българските граждани налагат адекватни…

преди един час
  • България

ТЕЦ „Бобов дол“: Официалните данни не показват превишение на нормите

В последните дни в медиите се появи информация за проучване на екологичната организация „Грийнпийс“, насочено…

преди един час
  • България

КС обяви за противоконституционни мерките на парламента срещу високите цени на енергията

Конституционният съд на Република България обяви за противоконституционни мерките на Народното събрание за справяне с…

преди 2 часа