30 от тях са цивилни, които са били ескортирани с военен конвой
Четирийсет и седем души – 30 цивилни, 14 войници и трима доброволци от спомагателни сили, са убити при атака на предполагаеми джихадисти срещу военен конвой, ескортирал цивилни, в северната част на Буркина Фасо. Има и 19 ранени. Това съобщиха властите в Уагадугу, предаде Франс прес.
Президентът Рош Марк Кристиан Каборе обяви тридневен национален траур, предаде БТА.
Общината Горгаджи – място на кървавото нападение, се намира в северната провинция Сено, в т. нар. зона на трите граници, недалеч от Мали и Нигер. Това е и регионът с най-много прояви на насилие, където жертвите – военни и цивилни, се броят с хиляди.
Отвръщайки на огъня, войниците и доброволците убиха 58 терористи, а мнозина други бяха ранени и избягаха, заяви правителството и уточни, че „продължават спасителните операции и действия на терена“.
Това е третата атака от поредица подобни, започнали преди две седмици в северната и северозападната част на Буркина Фасо. Всяко от тези нападения срещу войници, включени в антитерористични операции, взе над 10 жертви, напомня АФП.
По публикацията работи Снежина Раева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment