Политика

Тошко Йорданов: В опозиция сме, защото всички партии отказаха да ни подкрепят

„Ние сме в опозиция, защото всички партии отказаха да ни подкрепят“, каза председателят на ПГ на „Има такъв народ“ Тошко Йорданов в кулоарите на Народното събрание.

„Казахме след изборите, че ще предложим кабинет. Надявахме се на подкрепата на „Изправи се БГ! Ние идваме!“ и на ДБ и казахме, че ако не получим тяхната подкрепа, този кабинет няма да го подложим на гласуване и отиваме на предсрочни избори. Другият вариант е останалите партии да съставят правителство. Правим това, което сме казали – предложихме кабинет, не получихме подкрепа, изтеглихме кабинета… Ние сме в опозиция и сме последователни“, каза още Йорданов.

Според Христо Иванов без участието на „Има такъв народ“ определено се стига до нови избори.

Христо Иванов: Тласкаме страната към избори, а това е неразумно

„Ако те останат в опозиция, това означава избори. Каненето на разговори зависи от това в кого ще отиде третия мандат, но очевидно такива разговори трябва да има. Ако изобщо имаме надежда здравият разум да надделее, да тласкат към избори ми се вижда неразумно“, каза Иванов.

Мая Манолова е категорична, че ИТН не е опозиция, след като нейни депутати са получили председателски места в осем парламентарни комисии. Тя добави, че трябва да се даде време на парламента да актуализира бюджета заради очакваната криза с COVID-19, мигрантския натиск и увеличението на пенсиите при растящите цени.

„Трябва да преодолеем партийния егоизъм кой да вземе мандата“, каза Манолова. Тя поиска споразумение и консенсус за правителство до пролетта без ярки партийни фигури.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Дунавските общини алармират за риск от масово нашествие на комари след прекратена обществена поръчка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 7 часа
  • България

Дунавските общини предупреждават за риск от масово нашествие на комари след прекратена поръчка за обработка

Населението на 35 общини по поречието на Дунав е изправено пред риск от масово нашествие…

преди 7 часа
  • България

Двама непълнолетни са задържани за грабеж в „Люлин“

Служители на 9-о РУ в София задържаха двама непълнолетни за грабеж в столицата. Младежите са…

преди 8 часа
  • България

Имейли с искане за 100 000 долара заплашиха частни училища в София и Варна

Вълна от заплашителни имейли е изпратена до няколко частни училища в София и Варна. Според…

преди 8 часа
  • България

Започва забраната за улов в Черно море, Дунав и вътрешните водоеми

Започва традиционната годишна забрана за улов на риба и други водни организми по време на…

преди 8 часа
  • България

Изчезнал турист бе открит в добро състояние край Драгалевския манастир

Мащабната акция по издирване на изчезнал турист на Витоша приключи успешно. Мъжът, чието местоположение беше…

преди 8 часа