Българин си постави три дози от ваксина срещу Covid 19. Готов е да си постави и четвърта игла, за да се предпази от новия Делта вариант на вируса
В страната ни, както и в целия ЕС натози етап не е разрешена дори и трета доза.
Стоматологът Танер Чавуш живее в Бурса от повече от 30 години. Мъжът разказва, че статистиката в южната ни съседка е значително по-различна от тази у нас – ваксинираните с трета игла вече надхвърлят 5 милиона души.
„77 милиона души в момента са ваксинирани, от тях с първа доза – 42 милиона, с втора доза – 30 милиона, с трета доза – 5,5 милиона души”, разказа той пред Нова.
Българинът сподели, че си е поставил две дози от китайската ваксина „Sinovax“. Третата ваксина, която българинът си е поставил е на Pfizer.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…
Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…
На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…
Leave a Comment