По време на UEFA EURO 2020 датският халф Кристиан Ериксен получи сърдечен арест на терена по време на мача между Дания и Финландия. Английският рефер Антъни Тейлър стана пряк свидетел на инцидента.
Нашенец участва в спасяването на живота на Ериксен
Той ръководи двубоя Дания – Финландия. От случилото се минаха почти два месеца, но арбитърът признава, че картината е още пред очите му, пише gong.bg.
Оперират Ериксен след сърдечния арест на терена
„Бях на 10 метра от Ериксен, а наблизо нямаше никой. Ясно виждах, че е нещо сериозно, а по изражението на лицето му можеше да се съди, че е в голяма беда. Затова веднага повиках медицинска помощ. Истинските герои са лекарите, които направиха компресиите, както и Симон Кяер, който му помогна.
Не ми беше за първи път, може би затова реагирах бързо. На мача Бърнли – Нюкасъл един от моите колеги получи сърдечен арест в съблекалнята и отложихме началото. Това се случи при размяната на екипи“, обясни 42-годишният Тейлър, цитиран от NOVA.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…
Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…
„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…
Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…
Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…
На 09.04.2026 г. състав на Софийския апелативен съд потвърди определението на първоинстанционния съд за задържане…
Leave a Comment