България

Сийка Милева: Сигналът срещу Рашков е препратен на Спецпрокуратурата (ВИДЕО)

Говорителят на главния прокурор на България Иван Гешев – Сийка Милева, даде брифинг пред медиите, след постъпилия днес сигнал от служебния министър на вътрешните работи Бойко Рашков, с твърдения за извършени противоправни деяния от страна на главния прокурор.

„Това е поредната политическа атака на изпълнителната власт срещу Прокуратурата на Република България. Сигналът е адресиран лично до г-н Борислав Сарафов, който е директор на Националната следствена служба“, обясни Милева.

В съобщението се казва, че сигналът на Рашков е постъпил в НСС, но съдържа твърдения за извършени деяния, които са от компетентността на Специализираната прокуратура.

Националната следствена служба няма правомощия да образува досъдебни производства. Преценката за наличието на основания за образуване на досъдебни производства е единствено и само в компетентността на прокурор, се казва в съобщението.

Националната следствена служба е препратила сигнала на вътрешния министър Бойко Рашков срещу главния прокурор Иван Гешев на Спецпрокуратурата. Това става ясно от съобщение на сайта на Прокуратурата.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 8 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 9 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 9 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 9 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 10 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 10 часа