На днешната дата се навършват девет години от атентата на летище „Бургас“. Инцидентът се случи на 18 юли, 2012 г., малко след 17 ч.
Припомняме, че терорист взриви бомба до автобус с израелски туристи. При атентата загинаха българският шофьор Мустафа Кьосов, петима израелци и самият извършител. Ранени бяха близо 40 души. На мястото днес има издигнат паметник, но и тази година няма да има възпоменателна церемония, съпричастните към трагедията ще поставят индивидуално венци и цветя, съобщава Радио Бургас.
От еврейската общност в Бургас се надяват ситуацията с пандемията да се нормализира догодина, за да почетат паметта на загиналите на десетата годишнина. През 2020 г., специализираният наказателен съд наложи задочно доживотен затвор без замяна и за двамата подсъдими по делото – Хасан ел Хадж Хасан и Мелиад Фарах.
Снимка: Центърът за еврейско –българско сътрудничество „Алеф” отдаде почит на невинните жертви като поднесе венец пред мемориала, издигнат на мястото на атентата.
В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…
През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…
Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…
Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…
Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…
Leave a Comment