Силен взрив е избухнал в най-голямата румънска петролна рафинерия в Черно море. Трима души са пострадали при тежкия инцидент
Инспекторатът за извънредни ситуации в окръг Констанца съобщи, че единият от пострадалите е с близо 45 процента изгаряния по тялото. Още един човек е с изгаряния, а за третия ранен все още няма точна информация, съобщават от Нова.
В рафинерията Петромидия в град Нъводари, където е станал инцидентът, са изпратени осем пожарни коли, две линейки и мобилен екип за интензивна терапия.
Заради голямото количество дим, местното население е било предупредено чрез системата РО-АЛЪРТ (RO-ALERT). На равнище окръг е задействан т.нар. „червен план за интервенция”.
„Петромидия“ е най-голямата и модерна петролна рафинерия в Източна Европа, локализирана на брега на Черно море, в близост до най-голямото пристанище на Румъния – Констанца.
Тя е собственост на КазМунайГаз Интернешънъл Груп (известна преди под името „Ромпетрол Груп“), която е 100% собственост на казахстанската нефтена и газова компания КазМунайГаз.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…
Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…
Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Leave a Comment