В последно време Мраморно море е в голяма опасност, заради морската слуз във водата. За да се пребори с този проблем страната ще използва технология за вкарване на кислород в морето
„Във вторник, 22 юни а дълбочина от 30 метра под морската повърхност в морето ще бъде вкарван разтворен кислород на четири различни точки – в Корфез, Коджаели и друга зона в пристанището Пендик“ – това съобщи министърът на околната среда Мурат Курум в профила си в Туитър.
, ще доставим кислород до дълбочината на 30 метра от Мраморно море от 4 точки в Корфез, Коджаели и друга зона в пристанището Пендик“, съобщи Мурат Курум в Twitter.
Това съобщи министърът на околната среда Мурат Курум в профила си в Туитър.
Като част от усилията във вторник на дълбочина от 30 метра под морската повърхност в морето ще бъде вкарван разтворен кислород на пет различни точки. Целта е да се увеличи нивото на кислорода в морските дълбини чрез високотехнологични апарати. Според резултатите от дейностите, които ще продължат 6-8 седмици, практиката може да обхване и по-широк район, посочи министърът.
в постове, отнасящи се до дейностите, предприети за прочистване на морската слуз в рамките на Плана за действие в Мраморно море.
Турция ще използва технология за вкарване на кислород в Мраморно море. Това е част от усилията за борбата с морската слуз
за оксигениране, за да защити Мраморно море от слуз, известен също като морски сополи, като част от кампанията за почистване на страната, стартирана по-рано този месец, заяви министърът на околната среда в понеделник.
„Във вторник, 22 юни, ще доставим кислород до дълбочината на 30 метра от Мраморно море от 4 точки в Корфез, Коджаели и друга зона в пристанището Пендик“, съобщи Мурат Курум в Twitter.
Той продължи, че целта е да се увеличи разтвореният кислород в дълбините на Мраморно море с усъвършенствани устройства за оксигениране.
„С пилотната схема ще проведем проучване като случаите в чужбина“, добави Курум.
Муцилажът е свръхрастеж на микроскопични водорасли, наречени фитопланктон, причинен от повишаване на температурата на морската вода поради глобалното затопляне, застоялата вода и замърсяването.
Тази година слузът или „морските сополи“ бяха открити през януари и след това се засилиха и разшириха през април, което доведе до сериозен проблем, противно на предишните примери, който обикновено изчезваше за месец или 45 дни.
Тъй като продължи да увеличава своята интензивност през май и юни, турските власти обявиха всеобхватен план за действие за почистване на Мраморно море на 6 юни.
От неделя турските екипи за почистване на море са събрали общо 4,555 кубически метра (160 858 кубически фута) слуз от Мраморно море.
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment