Президентът на САЩ Джо Байдън днес тръгва на първата си обиколка из Европа след встъпването си в длъжност. Там той ще се срещне с европейските лидери и руският президент Владимир Путин, предаде Euronews
„Това пътуване е свързано с осъзнаването на подновения ангажимент на Америка към нашите съюзници и партньори и демонстриране на способността на демокрациите да посрещнат предизвикателствата и да предотвратят заплахите от тази нова епоха“- коментира американският президент.
Байдън ще пътува първо до Великобритания, където ще участва в срещата на върха на Г-7, след това ще вземе участие в на върха на НАТО и среща с ръководителите на Европейския съюз.
Утре ще бъде при премиера Борис Джонсън, а след срещата на Г-7 ще бъде приет и от кралица Елизабет Втора.
Разговорът с Путин ще е следващата сряда. Досега двамата вече са се срещали през 2011 година – Байдън като вицепрезидент, а Путин като премиер.
Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова
Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…
Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…
Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Leave a Comment