Министърът на здравеопазването на Великобритания заяви, че индийският вариант на Covid 19 (известен още като Delta) е около 40 % по-заразен от останалите мутации на вируса, предаде Euronews
Смята се, че разпространението на този вариант е отговорен за нарастването на заболелите в Обединеното кралство.
„Вариантът на COVID-19 Delta, който се появи за първи път в Индия и сега е доминиращият вариант в Обединеното кралство, е около 40% по-предаван от Британския вариант (Alpha)“ – каза здравният министър,Мат Ханкок.
Неотдавнашно проучване в Обединеното кралство показа, че една доза от ваксините на Pfizer-BioNTech и AstraZeneca са по-малко ефективни срещу индийския вариант Delta.
„По-голямата част от хората, които са постъпили в болница с COVID сега, са неваксинирани. И това очевидно е предизвикателство за тях“, каза Ханкок.
„Но това е добра новина за всички нас, защото показва, че ваксината ви предпазва от влизане в болница.“
Случаите в Обединеното кралство са нарастнали, като през последните 24 часа са регистрирани около 2400 нови положителни случая.
Много страни ограничиха пътуванията на фона на опасенията, че вариантът Delta ще се разпространи допълнително.
Новият вариант е идентифициран в 62 страни в световен мащаб, според последната епидемиологична актуализация на Световната здравна организация.
Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
От август в България предстои поскъпване на цигарите и винетките, както и промени в осигурителните…
Все повече потребители избират растителен начин на хранене по здравословни и етични причини. Ново проучване…
Leave a Comment