За всички граждани, влизащи в Република Албания от Гърция и Република Северна Македония задължителната карантина отпада.
С решение на Техническия експертен комитет по управлението на Covid-ситуацията в Република Албания от 5-май 2021 г. се отменя мярката задължителна карантина за всички граждани, влизащи в страната от Република Северна Македония и Гърция.
Българското посолство в Тирана припомня, че за влизане на територията на Република Албания не се изисква представянето на негативен тест за Covid-19. В страната продължава да е в сила ограничение на движението на граждани и превозни средства между 22.00 и 06.00 часа. Глобата за нарушение на тази мярка е в размер на 10 000 леки (приблизително 80 евро).
В сила остава забраната за събиране на повече от десет души на обществени места, както и за задължителното използване на маски на всички обществени места – на открито и на закрито. Глобата за неизползване на маска е в размер на 3 000 леки при първо и 5 000 леки при повторно нарушение.
При нужда от съдействие, българските граждани могат да се обърнат към посолството на Република България в Тирана на следните телефони за връзка: +355 4 22 33 155; +355 4 22 32 906.
ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…
Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…
Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…
Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…
Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…
Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…
Leave a Comment