Свят

Директорът на Pfizer: Вероятно ще е необходима и трета доза от ваксината

Хората най-вероятно ще се нуждаят и от трета доза от ваксината на Pfizer / BioNTech в рамките на 12 месеца след пълната ваксинация. Това каза в четвъртък главният изпълнителен директор на Pfizer Алберт Бурла

„Ще имаме нужда от повече данни и генно секвениране, за да установим протоколите за реимунизация, но вероятният сценарии е третата доза да се поставя между шест и 12 месеца след първите две. След това – всяка година“, каза в изявление Бурла.

По-рано Pfizer обяви, че данните от клиничното изпитване показват, че ваксината е високоефективна шест месеца след втората доза. Данните се основават на повече от 12 000 ваксинирани участници. Твърде рано беше да се изследва ефективността на ваксината след шест месеца.

Вариантите на COVID-19 ще „изиграят ключова роля“ при определянето на какви бъдещи ваксинации ще са необходими, заяви още Бурла, цитиран от The Hill. В момента основният фокус на нацията трябва да бъде ваксинирането на населението, за да се предотврати разпространението на вируса, каза той.

В допълнение, д-р Антъни Фаучи заяви тази седмица, че може да се наложи хората да получат бустер снимки за ваксините COVID след една година, по време на интервю за Medhi Hasan на MSNBC. Последните данни показват, че ваксините на Pfizer и Moderna осигуряват защита най-малко шест месеца, каза Фауци.

Превод: Редакция „Нова Вест“, Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Бедственото положение в Габрово отпада, Дряново остава най-засегнато

От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…

преди 7 часа
  • България

Васил Михайлов е с влязла в сила присъда и нови разследвания за тежки престъпления

След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…

преди 8 часа
  • България

Благоевградският окръжен съд осъди мъж за прегазена пешеходка и шофиране след употреба на THC

Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…

преди 8 часа
  • България

Започва строителството на първия участък от автомагистралата Русе – Велико Търново

На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…

преди 8 часа
  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 9 часа
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 9 часа