Свят

Гърция ще облекчи мерките срещу Ковид през април

Гърция се готви да разхлаби мерките срещу Ковид през месец април

Гръцките власти се подготвят за постепенно облекчаване на мерките. Първо ще отворят заведенията на открито и магазините.

През месец април постепенно започва отваряне на търговските магазини, заведенията на открито и учениците се връщат в училище. Това заяви гръцкият вицепремиер Акис Скертцос пред държавната телевизия ЕРТ.

Той поясни, че ваксинирането, самостоятелните тестове и хубавото време са предпоставки за безопасно възстановяване на ритъма на живот. Властите предупреждават, че стриктно ще се спазва протокола за епидемологични мерки. Дори се обмисля в затворени помещения гражданите да носят двойна маска, информира БНР.

Министърът на здравеопазването Кикилиас също даде надежда, за премахване на част от мерките.

В същото време от Търговската камара в Атина предупредиха категорично ,че ако търговските магазини не отворят на 5-ти април започват масови протести на търговците в цялата страна.

Очаква се до края на седмицата, на базата на предложенията на вирусолозите, правителството да обяви отпадане на част от забраните. В последните дни се отбелязва лек спад на броя на заразените, но високо остава нивото на хоспитализираните, подчертават вирусолозите.

По публикацията работи: Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Тагарев: Край на войната в Украйна минава през руската икономика

Бившият министър на отбраната на България Тодор Тагарев коментира ситуацията в Украйна и Близкия изток…

преди 32 минути
  • България

37-годишна жена катастрофира в Шумен с 2,56 промила алкохол зад волана

37-годишна жена е задържана в Шумен, след като е установено, че управлява автомобил след употреба…

преди 47 минути
  • България

Слънчев бряг и още населени места останаха без вода заради строителни дейности

Слънчев бряг и населените места от Равда до Елените останаха без водоподаване днес заради планирани…

преди един час
  • България

Пожарната е реагирала на 130 сигнала за 24 часа, има двама загинали

Изминалото денонощие в България бе белязано от серия инциденти, довели до две жертви и един…

преди един час
  • България

43-годишен шофьор в Трявна е заловен с 2,85 промила алкохол

На 26 май в Трявна при специализирана полицейска проверка е установен 43-годишен водач, който е…

преди 2 часа
  • България

Полицията разследва сблъсък между „Фолксваген“ и „Опел“ в Мъглиж, ранен е 18-годишен водач

На 26 май 2026 г. около 11:15 ч. в Мъглиж е регистрирано пътнотранспортно произшествие на…

преди 2 часа