Черен рекорд отбеляза Украйна. Много гражданите на страната са приети в болница с Ковид-19 през последните 24 часа.
Здравният министър Максим Степанов написа във Фейсбук, че 5052 души са приети в болница през последното денонощие. Предишният рекорд е бил 4887 души на 17 март, предаде DarikNews.
През последните 24 часа Украйна е регистрирала и 11 932 новозаразени и 203, свързани с новия коронавирус, смъртни случаи.
Според Степанов влошаването на ситуацията се дължи на британския вариант на новия коронавирус, който е открит в Украйна в края на февруари.
До момента в 41-милионната страна около 197 000 души са получили първа доза ваксина от началото на ваксинационната кампания преди месец.
В Украйна са регистрирани над 1,64 милиона заразени и 31 954 починали от новия коронавирус
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment