Свят

В полицейско управление: Полицаи танцуваха на „Макарена“, отнесоха глоби

Полицаи са заплашени от наказание, заради организиране на денс парти в полицейски участък във Франция, коeто е в разрез с ограниченията, свързани с пандемията, съобщи Асошиейтед прес. 

Говорител на полицията съобщи, че 20-те полицаи, участвали в партито заснето с камери, в парижкото предградие Обервилие, трябва да напишат доклади за поведението си и че ще бъдат наказани. Той не навлезе в подробности какви ще са санкциите, предаде NOVA.

Партита и други видове събирания са забранени във всички полицейски обекти, изисква се носене на маски и социално дистанциране, броят на хората, които пребивават в едно помещение е ограничен, за да се овладее разпространението на заразатa, каза говорителят.

На видеозапис от партито, публикуван онлайн, се вижда как няколко души в препълнено помещение танцуват на песента „Макарена”, без да спазват дистанция и да носят защитни маски.

Записът предизвика критики в момент, когато френската полиция патрулира постоянно, за да контролира спазването на вечерния час от 18 часа до 6 часа заради пандемията и е обвинявана в нарушения при проверките на документи и при потушаването на протести.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 6 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 6 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 6 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 6 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 6 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 6 дни