Свят

Новия щам настъпва. Борис Джонсън свиква спешно заседание

За днес е наспочено спешно заседание, свикано от британският премиер Борис Джонсън. Той реагира бързо на забраните за полети до и от Великобритания.

Това се прави с цел да се спре разпространението на новия щам на коронавируса, плъзнал широко из страната, предаде Ройтерс, цитирайки говорителка на премиера, научаваме от БТА.

„Премиерът ще председателства заседанието на групата за спешно реагиране КОБРА. . . В момента вече са в ход и други срещи по въпроса, които ще продължат и утре, за да бъдат подготвени солидни ответни планове“, каза говорителката.
Британското правителство обяви още по-строги ограничения в Лондон и Южна Англия, за да ограничи разпространението на новия щам на коронавируса.
Вече десетки страни, включително и европейски, обявиха, че спират всички полети до и от Великобритания, а някои не приемат и пристигащи с други транспортни средства оттам.
След като снощи Франция забрани за 48 часа пристигането на всякакви пътници по въздух, море и с влакове през тунела под Ламанша, британските власти затвориха фериботния терминал на пристанище Довър на Ламанша, където вече бяха започнали да се събират огромни опашки от автомобили и пътници, желаещи да прекосят водната преграда към континента.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Откриха тялото на 81-годишна жена, обявена за национално издирване в Хасково

Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…

преди 7 часа
  • България

Гражданско недоволство в Ямболско заради разполагането на американски самолети

Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…

преди 8 часа
  • България

Прокуратурата в Добрич върна 54 000 евро на жертви на ало измамници

Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…

преди 11 часа
  • България

Производители на праскови в Сливенско са пред фалит заради ниски изкупни цени

Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…

преди 11 часа
  • България

Полиция блокира достъпа до „Петрохан – Околчица“ заради въвеждане във владение

Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…

преди 11 часа
  • България

26-годишен мъж загина при челeн удар в автобус край Плевен

26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…

преди 12 часа