Путин е пожелал на Байдън успехи като президент на САЩ и е заявил, че е готов да взаимодейства и да контактува с него,
След като Изборната колегия обяви кандидата на Демократическата партия Джо Байдън за победител в президентските избори в САЩ, държавният глава на Руската федерация Владимир Путин му изпрати телеграма и го поздрави за победата му. Това съобщиха от пресслужбата на Кремъл, предаде TACC.
Путин е пожелал на Байдън успехи като президент на САЩ и е заявил, че е готов да взаимодейства и да контактува с него, пише БНР.
Президентът на Руската федерация „изрази увереност, че Русия и САЩ, носещи специална отговорност за глобалната сигурност и стабилност, могат, въпреки различията си, наистина да допринесат за решаването на много проблеми и предизвикателства, пред които е изправен в момента светът“, посочи пресслужбата на Кремъл.
По публикацията работи: Моника Цанкова
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Leave a Comment