България

Атанас Бобоков се отказа от поста си на изпълнителен директор на „Монбат“

Атанас Бобоков се оттегли от поста на Изпълнителен директор на „Монбат“. Това става ясно от негово изявление публикувано на страницата на Българската фондова борса

„С оглед запазване на стабилността на представляваната от мен компания „Монбат“ АД и граденото с години доверие на инвеститорите с настоящото заявявявам: че се оттеглям от поста си на изпълнителен директор на дружеството“ пише още в съобщението.

Към Атанас Бобоков и брат му Пламен има повдигнато обвинение от прокуратурата за участие в нелегален внос и износ на опасни отпадъци. Още 10 души, включително и вече бившия заместник-министъра на екологията Красимир Живков, също са обвинения. Атанас Бобоков в момента се намира в следствения арест.

От страницата на Българската фондова борса става ясни, че за една седмица акциите на „Монбат“ са поевтинели от 4,13 лв. на 3,35 лв. за брой. Преди година ценните книжа на компанията са се търгували за 6,80 лв.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ивайла Андонова

Скорошни постове

  • България

АПИ намали скоростта до 100 км/ч по част от магистрала „Тракия“ заради неравности

Шофьорите, които пътуват по автомагистрала „Тракия“ в района на област Пазарджик, трябва да бъдат особено…

преди 48 минути
  • България

Двама са задържани след преследване от Стара Загора до Сливен

Двама души бяха задържани след преследване по Подбалканския път, приключило в района на сливенското село…

преди един час
  • България

Полска военна техника преминава през България до 22 април по ротация на НАТО

В периода от 16 до 22 април 2026 г. територията на Република България ще бъде…

преди един час
  • България

„Булгаргаз“ предлага 4,99% по-висока цена на природния газ за май

„Булгаргаз“ внесе в Комисията за енергийно и водно регулиране заявление за промяна на цената на…

преди 2 часа
  • България

„Булгаргаз“ предлага повишение на цената на газа за май с 4,99%

„Булгаргаз“ внесе официално заявление в Комисията за енергийно и водно регулиране за промяна на цената…

преди 2 часа
  • България

Митници задържаха над 1,7 кг злато на „Капитан Андреево“

Служители на Агенция „Митници“ предотвратиха опит за контрабанден пренос на благороден метал в особено големи…

преди 2 часа