САЩ и Бразилия искат отлагане на олимпийските игри в Токио. На този етап организаторите на Токио 2020 са категорични, че подготовката за Игрите върви по план
Федерацията по лека атлетика на САЩ поиска отлагане на олимпийските игри в Токио това лято. Федерацията изпрати писмо до МОК с призив олимпиадата да бъде пренасрочена заради пандемията от коронавирус, пише dariknews.
„Напълно осъзнаваме последствията от подобно предложение и логистичните трудности при отлагане на подобно мащабно събитие като олимпийски игри заедно с програмата на спортисти, федерации акционери, но с оглед на глобалната ситуация, провеждането не би било в интерес на нашите спортисти“, заяви в писмото изпълнителният директор на федерацията Макс Сигел.
Лекоатлетическата федерация се присъедини към друг водещ олимпийски спорт за САЩ – плуването, в търсене на отлагане на игрите. Подобно желание заяви и Олимпийският комитет на Бразилия, който настоява олимпиадата да бъде преместена за 2021 година. В изявлението на бразилците се казва, че подобно решение е необходимо с оглед на световната пандемия, която пречи на голяма част от спортистите да проведат нормална подготовка.
На този етап организаторите на Токио 2020 са категорични, че подготовката за Игрите върви по план и тя ще се проведе в насрочените дати 24 юли – 9 август. Президентът на МОК Томас Бах заяви, че отлагане на олимпиадата ще нарани най-много спортистите, които четири години чакат най-големия спортен форум.
„Отлагане ще разруши олимпийската мечта на 11 000 спортисти от 206 страни и отбора на бежанците. Едно отлагане би било най-малко честното решение“, каза Томас Бах пред германското радио SWR.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Свлачището, което разруши пътя между Смолян и Пампорово и отнесе 5 декара земна маса и…
Празничните дни около Гергьовден ще донесат силен трафик по основните пътни артерии в страната. Според…
Мъж е сложил край на живота си с въздушна пушка в Карлово, съобщава „Блиц“. Инцидентът…
България е изправена пред нужда от сериозни промени в публичните финанси, след като Фискалният съвет…
Коалицията „Демократична България“ обяви, че ще внесе в Народното събрание проект за решение за създаване…
Тежка катастрофа между лек автомобил и тир отне човешки живот край Ябланица. Инцидентът е станал…
Leave a Comment