Категории Свят

Трагична смърт на млада шампионка по сърф

Причината за смъртта на 24-годишен френски шампион по сърфиране в Австралия миналия уикенд остава неясна, тъй като родината й скърби, информира New York Post. 

Изгряващата звезда Поети Норак се премести в крайбрежието на Съединените щати на Куинсланд преди няколко месеца, за да продължи страстта си да гони вълни през целия живот. Тя често публикуваше вдъхновяващи съобщения в социалните медии, докато посещаваше грандиозни крайбрежни места.

„Това е вашият път и само ваш. Хората могат да ходят до вас, но никой не може да ходи вместо вас “, пише тя миналата година.

Поети, от региона Венде във Франция, започва да сърфира с баща си Бруно на 6 години. Тя се специализира в сърфиране на дълги дъски след преминаване от бордборд и се състезаваше в дисциплината от 10 години.

Финалистка четири пъти в националните първенства на Франция, тя остава втора през 2018 г. и трета през 2016 г. Освен това спечели 10 победи в Купе дьо Франс.

Ще се проведе церемония в нейна чест, съобщи френската федерация по сърф.

„Сърф обществото е загуби член на семейството, красив човек с лъчезарна усмивка, артист на дъската си и чийто ентусиазъм излъчваше навсякъде“, заяви федерацията.

Освен това я приветства като „изключителен преподавател“, който „предаде страстта си към сърфирането и океана“.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 5 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 5 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 5 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 5 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 5 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 5 дни