Любопитно

Взимаш книга и осиновяваш котенце (СНИМКИ)

Книжарница в Канада е пълна с очарователни приемни котенца, които клиентите могат да осиновят

Посетителите ще открият, че книжарницата може да предложи повече от просто непреодолими четения и био кафе.

При влизане в магазина клиентите са посрещнати на вратата от шепа пухкави котенца, които са свободни да се разхождат в пространството, да се катерят по рафтовете с книги и да отразяват котешки дрямка на первазите на прозореца. Котенцата също са на разположение за осиновяване.

„Идеално е има котки тук. Това просто прави пространството да се усеща по-уютно“, каза Хелмке пред Insider. „Понякога хората влизат само за да видят котките, а понякога хората дори не знаят, че котките са тук. Много е сладко.“ коментира собственичката на книжарницата.

Тя споделя, че е започнала да отглежда котенца в книжарницата си в опит да им осигури временно жилище, докато те могат да бъдат осиновени. Хелмке започва да отглежда котенца през май 2019 г.

Хелмле признава пред Insider, че наличието на котенца вътре в книжарницата е привлякло повече клиенти. Освен това се радва, че може да идва на работа всеки ден и да помага на котенцата да намерят своите домове.

Превод и редакция: Ивайла Андонова

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ивайла Андонова

Скорошни постове

  • България

Половината агнешко за Гергьовден се очаква да е вносно, предупреждават овцевъди

С наближаването на Гергьовден на родните трапези се очаква да има предимно месо от чужбина.…

преди 15 часа
  • България

Пролетно затопляне, но на места със слани и краткотрайни валежи

Началото на седмицата ще бъде белязано от значителна облачност, особено над по-голямата част от страната.…

преди 15 часа
  • България

БАБХ откри разлив на опасни пестициди и торове край Вардим

Свищовското село Вардим е в центъра на сериозен екологичен инцидент. Българската агенция по безопасност на…

преди 15 часа
  • България

Облаци спасиха страната от слани, най-студено бе в Драгоман и Кюстендил

Измина предизвикателна нощ за много българи, след като температурите се понижиха значително. Добрата новина е,…

преди 16 часа
  • България

ПСС предупреждава за зимни условия и минус 11 градуса в Централен Балкан

Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…

преди 16 часа
  • България

НОИ започва изплащането на пенсиите за май от 7 май

Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…

преди 16 часа