Прашна буря в Гълъбово е имало снощи, сигнализират жители на града.
По думите им, всичко е продължило около 10 минути, като градът е потънал в прашна пелена и буквално не се виждал, пише Novini.bg.
Като причина за запрашаването хората посочват местния ТЕЦ „Брикел” и така нареченото „черно езеро”, където се складира пепелината от изгорелите въглища.
От „Брикел” припомнят, че използват оросителни системи, за да няма запрашаване. А снощната прашна буря обясняват с бурния вятър, който вдигнал пушилка от черните пътища, които водят към сгуроотвала.
Станцията на РИОСВ в центъра на Гълъбово не е отчела превишения по наблюдаваните показатели от 19:00 ч. снощи до днес.
Екоинспекцията в Стара Загора прави проверка на сметището за неопасни отпадъци на „Брикел”, предаде bTV.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Началото на новата седмица ще бъде предимно слънчево, но с осезаемо понижение на дневните температури.…
Често срещани практики за събиране на дългове объркват гражданите, които ги приемат за телефонни измами.…
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) разпореди унищожаването на над 2 тона кисело мляко…
Днес над България ще преобладава слънчево време, но на места ще духа силен вятър. Температурите…
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
Leave a Comment