Свят

12-годишна роди от доведения си брат в Австралия

12-годишна австралийка нямала ни най-малка представа, че е бременна, до момента, в който не усетила родилни болки.

Момичето било откарано в болница, където е дало живот на здраво бебче. Бащата на детето е не кой да е, а нейният полубрат, който е едва на 14 години. Двaмата са живеели в една къща.

Според сегашните закони на Западна Австралия, младежите са извършили престъпление, пише „Блиц“. „В закона пише, че и двамата могат да бъдат обвинени, но на практика обикновено обвинение се повдига на момчето. Въпреки че половият акт е настъпил по взаимно съгласие, същността на проблемa е в това, че и двете деца са на възраст под 16 години“, коментира казуса адвокатката Сали Доу.

Полицейският комисар Крис Доусът смята, че ситуацията е много деликатна: „В момента се провежда разследване. Работим в интерес на всички страни“, заяви той.

Полицейските служители работят в тясно сътрудничество с представители на Министерството на здравеопазването, за да се уверят, че и трите деца ще са наред. Доклади на Министерството на здравеопазването на Западна Австралия сочат, че от 1980 година насам има едва 12 случая, при които деца на възраст от 12 години са родили.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Как да си осигурите 6 почивни дни в началото на май 2026

Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…

преди 6 часа
  • България

Захлаждане и дъждове в началото на май 2026 г.

След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…

преди 7 часа
  • България

Румъния отчете първи материални щети от отломки на руски дрон

В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…

преди 7 часа
  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 10 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 12 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 12 часа