Ли Мйънг-бак беше начело на страната в периода 2008 – 2013 г.
Президентът на Южна Корея Ли Мйънг-бак (2008-2013 г.) беше осъден на 15 години затвор заради корупция. Той е един от последните екслидери на страната, изпратени в затвора, съобщава БГНЕС.
Лидерите на Северна и Южна Корея подписаха историческо споразумение.
76-годишният политик беше признат за виновен за присвояване на пари и корупция. Той трябва да заплати глоба от 13 млрд. долара.
Миналият месец друг президент на страната – Пак Кън Хе, получи присъда от 25 години по обвинения в корупция и злоупотреба с власт. Прокуратурата доказа, че тя е поискала от големите конгломерати в страната повече от 20 млн. американски долара.
*******
Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment