Свят

Бомбена заплаха беше причина 4 самолета да кацнат в Чили и Перу

Четири самолета бяха принудени да кацнат в Чили и Перу снощи поради бомбени заплахи, изпратени до чилийските авиационни власти, предаде Ройтерс.

Два от самолетите са на „Латам еърлайнс“, а другите два – на нискотарифната чилийска авиокомпания „Скай“.

Самолет Боинг 753 на германската авиокомпания „Кондор„, пътуващ от Хургада за Дюселдорф, извърши непланирано кацане в южната част на остров Крит, след като беше получен сигнал за бомбена заплаха, предадоха Асошиейтед прес и Франс прес.

Пилотът е поискал кацането след получена информация, че на борда има бомба, съобщава полицията. Два изтребителя Ф-16 на гръцките военновъздушни сили го придружиха до летището на град Ханя. Гръцки сапьори проучват самолета, летището е в състояние на тревога, отбелязва АП.

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Облачност и слаби валежи, температурите ще са между 10° и 15°

Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес над страната ще преобладава значителна…

преди 2 часа
  • България

България подготвя неонатален скрининг за над 30 редки метаболитни болести

Министерството на здравеопазването започва нов етап в развитието на неонаталния скрининг в България. Със заповед…

преди 16 часа
  • България

Обвиняем за смъртта на полицай се призна за виновен в СГС

Мирослав Василев се призна за виновен по време на разпоредително заседание на Софийския градски съд.…

преди 16 часа
  • България

Дунав мост при Русе отваря и двете ленти за Великденските празници

„Дунав мост“ при Русе ще бъде отворен за движение и в двете ленти от около…

преди 17 часа
  • България

Мъж загина при катастрофа на Подбалканския път между Долно Сахране и Дунавци

Тежка катастрофа отне човешки живот на Подбалканския път в участъка между селата Долно Сахране и…

преди 17 часа
  • България

Българските череши може да станат най-скъпите в Европа

Черешите в България са в критичен период на цъфтеж, а рискът от ниски температури остава…

преди 17 часа