Свят

Украйна блокира 180 руски или проруски сайта

Украинската служба за сигурност е изпратила до интернет доставчиците в страната списък на 180 руски или проруски уебсайтове и е наредила те да бъдат блокирани, съобщиха украински медии, цитирани от ДПА и БТА.

Черният списък включва новинарски сайтове като „Русия сегодня“ – фирма-майка на телевизионния канал „Русия днес“, както и уебсайтове на сепаратистите в Източна Украйна и на властите в Крим. Блокиран е и платен руски онлайн сайт.

Списъкът е съставен по нареждане на украинския Съвет за национална сигурност и отбрана.

Миналата година в Украйна вече бяха блокирани много руски социални мрежи, интернет търсачки и имейл провайдери, макар че много украинци използват механизми на заобикаляне, за да се включват в тях. В страната са забранени и руските филми, създадени след 2014 г., когато Русия анексира Крим, а създадените преди това се цензурират, ако представят Москва в положителна светлина.

 

*******

Стани част от новините с NovaVest.bg! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или като съобщение на facebook.com/novavest.bg. Чети, споделяй и коментирай най-важното от България и света!
За реклама: https://novavest.bg/реклама

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Ралица Петкова

Скорошни постове

  • България

Борисов критикува правителството и коментира бъдещето на АЕЦ „Белене“

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…

преди 4 часа
  • България

Валежите и гръмотевичните бури се разширяват към Централна и Южна България

Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…

преди 5 часа
  • България

20-годишен младеж загина при катастрофа на входа на Добринище

Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…

преди 5 часа
  • България

Протест блокира временно пътя Созопол – Бургас заради забавен ремонт

Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…

преди 6 часа
  • България

Слънчево и горещо начало на седмицата, следват бури в края

През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…

преди 6 часа
  • България

Двама загинали и 33 ранени при 26 катастрофи за денонощие

Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…

преди 7 часа